Gyógygomba kivonatok nem csak rákra

Alzheimer, skizofrénia, autizmus: magatartásproblémák, új kezelési lehetőségek               

A rákellenes gyógygomba polysaccharida kivonatok már bizonyították, hogy életminőség javításban, a kemo- és sugárterápia mellékhatásainak csökkentésében  és a hagyományos terápiák eredményességének támogatásában a természetes immunerősítő és rákellenes hatóanyagok között páratlanok.

A különleges gyógygomba kivonatok (pl. Kígyószál kivonat) központi idegrendszerre és a cukorbetegség megelőzésére gyakorolt hatása sem elhanyagolható. Amellett, hogy a Kígyószál kivonatnak állatkísérletben kimutatták az Alzheimer kórt okozó agyban felhalmozódó káros anyagok idegkárosító hatásának gátlását, a gyógygomba kivonatoknak (Lepkefű) jelentős lehet a hagyományos magatartásproblémák enyhítésére alkalmazott gyógyszerek (főleg atipikus antipszichotikumok) súlyos mellékhatásainak (pl. metabolikus szindróma, cukorbetegség, stroke, szívinfarktus) csökkentésére gyakorolt hatása is. Alzheimer kór és skizofrénia vagy más súlyos idegrendszert érintő betegségek (pl. autizmus) esetén a betegek főleg súlyos, nehezen kezelhető magatartás problémák miatt kerülnek bentlakásos pszichiátriai vagy egyéb intézményes gondozásba. A betegek kiszakítása családi, megszokott környezetükből további állapotromlást eredményezhet.

Gyakori magatartás probléma, pl. a fizikai vagy verbális agresszió, kiabálás, a gondozókkal szembeni ellenállás, bizalmatlanság. Ilyenkor az első lépés az, hogy a családtagok orvosi segítséggel kiderítsék, hogy a fellépő magatartás zavaroknak nincs e valamilyen fizikai, testi oka. Előfordulhat észre nem vett testi fájdalom, pl. fogfájás, kiszáradás, húgyúti gyulladás, csonttörés, túlzott gyógyszerezés. Amennyiben sem fájdalom nem tételezhető fel, sem a gyógyszermentes terápiák nem vezetnek eredményre, a hozzátartozók orvosi segítséggel, gyógyszeres kezeléssel (főleg atipikus antipszichotikumok) próbálhatják a betegek magatartászavarait enyhíteni annak érdekében, hogy azok továbbra is családi körben maradhassanak. A gyógyszerek gyakran eredményesek, de mellékhatásaik nem elhanyagolhatóak. Amellett, hogy stroke-ot (szélütés) és cukorbetegséget, magas koleszterin és triglicerid szintet, vérnyomás ill. szív és érrendszeri problémákat okozhatnak, elősegíthetik az eredeti idegrendszeri károsodás elmélyülését is.

Egyes klinikai tanulmányok egyenesen megállapítják, hogy a káros mellékhatások több mint ellensúlyozzák az atipikus antipszichotikumok jótékony hatását. Az agysejtek inzulin érzékenységét is tompíthatják, és így hozzájárulhatnak hosszú távon az agy további károsodásához. A cukorbetegség az egyik kockázati tényezője lehet a rákos betegségek kialakulása mellett az Alzheimer kórnak is.

A cukorbetegség más mentális betegségeknél is, pl. skizofrénia, bipoláris depresszió, depresszió, gyakrabban fordul elő, amit az antipsychotikumok fogyasztása még tovább súlyosbíthat és így hozzájárulhatnak a korai elhalálozáshoz. A cukorbetegség a Parkinson kór kialakulásának a valószínőségét is növeli. A speciális gyógygomba polysacharida kivonatokkal (Lepkefű és Kígyószál, Petrencegomba) csökkenthető az atipikus antipszychotikumok mellékhatása, mivel azokkal növelni lehet a szervezet inzulin érzékenységét és a kísérleti eredmények alapján némelyikkel mellékhatás mentesen lassítani lehet (Kígyószál kivonat) az agysejtek degeneratív károsodásait. A legújabb kísérleti eredmények alapján a kutatók az inzulin érzékenység növelő gyógyszerek klinikai tesztelését és alkalmazását is javasolják Alzheimer kórra, mivel ennél a betegségnél az agysejtek inzulin érzékelő képessége sérült. A kutatók javasolták, hogy az Alzheimer kórt 3. típusú cukorbetegségnek, agyi diabétesznek nevezzék el, utalva az agy inzulin szignalizáció hibájára. Klinikai kísérletekben az agy inzulin mennyiségének növelése a betegek közel felénél jelentős mentális állapotjavulást eredményezett. Amíg ezek a gyógyszerek mellékhatásokat okozhatnak, addig a gyógygomba kivonatoknak mellékhatásai nincsenek vagy azok elhanyagolhatóak.

Addig, amíg az inzulin érzékenység növelő gyógyszerek Alzheimer kórra gyakorolt hatása klinikai kísérletekben ellenőrzésre kerül, az inzulin érzékenység növelő gyógygomba kivonatok megbízható, mellékhatás mentes alternatívát nyújtanak az agysejtek védelmére, csökkenthetik az atipikus antipszichotikumok mellékhatásait, és a későbbiekben kiegészíthetik az inzulin érzékenység növelő gyógyszerek esetleges alkalmazását. Különösen kiemelendő, hogy gyermekeknél (pl. súlyos magatartás problémákkal küzdő autistáknál) az antipsychotikumok a cukorbetegség esélyét növelő mellékhatásai jelentősebbek, mint felnőtteknél. A gyógygomba kivonatok (Lepkefő, Kígyószál, Petrencegomba) gátolhatják a cukorbetegség kialakulásának folyamatát, csökkenthetik a magas koleszterin és triglicerid szintet és hatékonyan erősíthetik az immunrendszert. A gyógygomba kivonatok nem helyettesítik, csak kiegészítik a rendszeres testmozgást és az egészséges, zöldségekben és gyümölcsökben gazdag étrendet, amelyek szintén hozzájárulhatnak a cukorbetegség megelőzéséhez és az agykárosodások lassításához.

 

A cikkben szereplő megállapítások nem vonatkoztathatóak a honlapon található termékeinkre.