Végzetes fogyókúrák

Új módszer a fogyókúrák káros hatásainak csökkentésére és eredményességük fokozása A túlsúly akár 7 évvel is megrövidítheti az emberi életet, ezért a testsúly csökkentése elsődleges célnak tűnik. A kutatók azonban felhívják a figyelmet arra, hogy a testsúly csökkenés sokszor a halálozási arányokat is megnövelheti. Ennek az ellentmondásnak a lényegére nemrég világítottak rá a tudósok.

A klasszikusnak számító szénhidrátokban szegény és fehérjében gazdag diéta állatkísérletekben érelmeszesedést idézett elő és csökkentette az érfalakat kijavító őssejtek mennyiségét és minőségét. A fogyókúra gyulladást okozott, amely függetlenül a koleszterinszinttől megnövelte a szívbetegség kockázatát. A kísérlet rávilágított arra, hogy a szervezet vérkeringésben lévő saját őssejtjeinek a „karbantartása” lehet az optimális megoldása a túlsúly okozta egészségügyi katasztrófának.

A további testsúlygyarapodás megakadályozása, ill. a testsúly megtartása mérsékelt és kiegyensúlyozott diétával emellett gyakran célravezetőbb lehet. Ha a vérkeringésben lévő őssejtek (EPC) épek és megfelelő mennyiségben vannak jelen, akkor azok kijavítják az érfalakban keletkező hibákat. A probléma éppen abból keletkezik, hogy a szív és érrendszer betegségeit előidéző rizikófaktorok mindegyike (pl. dohányzás, magas cukorszint, túlsúly, magas vérnyomás, koleszterin LDL stb.) tönkreteszi a szervezetet regeneráló vérkeringésben lévő őssejtek működőképességét. A vérkeringésben lévő őssejtek jelentőségét az is növeli, hogy közöttük embrionális őssejtekre jellemző tulajdonságokkal rendelkező un. multipotens sejtek is jelen vannak.

A túlsúly és az őssejtek károsodása nem véletlenül gyakran együtt jár számos népbetegségnek számító kórral: pl. reuma, migrén, Alzheimer kór, krónikus alvászavarok, stroke, szívinfarktus, cukorbetegség, depresszió, köszvény, kognitív károsodás, veseelégtelenség stb. A problémát csak tovább fokozza, hogy a rizikófaktorok következtében károsodott őssejtek, a szervezet ellen is fordulhatnak, ahelyett, hogy azok hibáit kijavítanák: szövetségesekből ellenségekké válnak. A károsodott őssejtek az érfalba beépülve gyulladást okozhatnak, valamint fontos részük van a cukorbetegség alatt előforduló vakság kialakulásában is. Az eredményes agyi neurotropikus őssejt terápiájáról Németországban ismertté vált kutató, Varga Gábor, éppen ezeket a kutatási eredményeket felhasználva kidolgozta a 2. generációs fogyást támogató csúcsminőségű természetes hatóanyagok alkalmazását. Ezek a sokrétű hatóanyagok nem csak a testsúlycsökkenést segítik elő, hanem az őssejtek aktivitását is fokozzák és a szív és érrendszer rizikófaktorait (pl. magas cukorszint, vérnyomás, koleszterin) is csökkenthetik. Az alkalmazott hatóanyagok között jelen van pl. a rákellenes hatásáról ismert apigenin, amely amellett, hogy az agyi őssejtek aktivitását fokozza, gyulladás gátló tulajdonsággal is rendelkezik. Varga Gábor módszerének célja az őssejtek állapotjavításán túl a káros zsigeri zsírok csökkentése. A zsigeri zsírok mennyiségét a derékbőség jelzi és annak csökkentése jelentősebb egészségjavító hatást fejthet ki, mint az egyszerű testsúly csökkenés. A módszert alkalmazó emberek állapotjavulásáról már számos TV csatorna beszámolt. Mindemellett nem szabad megfeledkeznünk az egyik legfontosabb őssejt terápiáról, a testmozgásról, amely nem csak az őssejtek számát növeli és minőségét javítja, hanem éppen emiatt, akár jelentősebb fogyás nélkül is megelőzheti a szív és érrendszer betegségeit és számos rákbetegséget.

A cikkben szereplő megállapítások nem vonatkoztathatóak a honlapon található termékeinkre.